DOSTLUK VE DAYANIŞMA GECEMİZİ GERÇEKLEŞTİRDİK

Divriği Kültür Derneği Dostluk ve Dayanışma Gecesini yoğun katılımlı bir ortamda dostlarımız, hemşerilerimiz ile birlikte coşkulu bir şekilde gerçekleştirmiş bulunmaktayız.
Bu dayanışma gecesinde birlikte yürüdüğümüz yol arkadaşlarımız ile birlikte olma hazını duyumsadık, neyi ne kadar ürtebildiğimiz hakkında fikir sahibi olduk. Aynı zamanda geleceğe dönük mücadelemizde yolumuza ışık tutan dostlarımız ile birlikte olmanın mutluluğunu yaşadık.

Yüreği, insan ve yeryüzü sevgisi ile dolu hak ve özgürlük savunucusu dostlar geceye değer kattılar. Coğrafyamızda siyanür ile altın arama - üretim sürecinin yarattığı tehlike ve doğa talanına karşı mücadele etmenin temel sorumluluk gereği olduğu güçlü bir şekilde vurgulandı.

Sınırsız ve sorumsuzca sömürülen doğal kaynaklara dikkat çekilirken, çılgın bir rant projesi olan Kanal İstanbul'a HAYIR diyen insanlarımız tek yürek olup, örgütlü toplum olmanın gücüne örnek teşkil ettiler..

Kürsü kullanan konuşmacı dostlarımız, çağdaş ve demokratik bir ülkede yaşayabilme temel kuralının evrensel değerler, hukuk ve adaletin tam tecellisi ile mümkün olacağını vurgulayıp, birlik ve beraberliğin önemine dikkat çektiler.

Sarıyer Belediyesi Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nde gerçekleşen gecede Divriği halkına ev sahipliği yaparak dostluk ve dayanışma örneği sergileyen Sarıyer Belediye Başkanı sayın Şükrü Genç 'e saygı ve sevgilerimizi iletiriz.

Dayanışma gecesinde Divriği'li dostlarının arasında bulunan;

Avcılar Belediye Başkanı Av.Turan Hançerli, CHP İstanbul Milletvekili Av.Turan Aydoğan, HDP İstanbul Milletvekili Oya Ersoy, EMEP Genel Başkan Yrd.ve önceki dönem Mv. Av.Levent Tüzel, Cumhuriyet Ünv.eski rektörü Dünya Mirası Mengücek Vakfı Kurucu Başkanı Prf.Dr Mahir Tevrüz,
İşkence sonucu yaşama veda eden Evrensel gazetesi muhabiri Metin Göktepe'nin ablası Meryem Göktepe, Sarıyer Bld. Bşk Yrd. Nadir Günday,
Sarıyer Bld.Başkan Yrd. Sevim Koç, TMMOB YK Üyesi Cemalettin Küçük, TMMOB Makina Mühendisleri Odası İstanbul Şube Başkanı Battal Kılıç, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Hukuk Müşaviri Av. Eren Sönmez, İSMEK Müdürü Erkan Duyar, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclisi Üyeleri Seyit Ali Aydoğmuş, Süleyman Solmaz, Beşiktaş Belediyesi Meclisi Üyesi İlker Uluer,
CHP İst.önceki dönem il bşk.Cemal Özdemir, CHP Bahçelievler İlçe Bşk.Özgür Çelik, 2 Temmuz Pir Sultan Abdal Vakfı Başkanı Muharrem Yılmaz, DİVSİAD YK Üyeleri, Divriği Tabiat Varlıklarını Koruma ve Yaşatma Derneği Başkanı İhsan Çalapverdi, Mengücek Vakfı Bşk. Yrd. Rıza Gürünlü ve Kadın Kollarından Meral Delipınar, Çağsiad Genel Bşk İsmail Ali Şahin, DİVKOOP YK Üyesi Orhan Delipınar, Divriği Gazetesi imtiyaz sahibi Sadet Bayar, Sivas Konfederasyonu Başkanı Kemal Kılıç, Kemaliye Çevre Koruma Derneği Yöneticileri, İBB Etüt Projeler Daire Başkanı İhsan Yılmaz, İBB İtfaye Dairesi Başkanı Remzi Albayrak, İBB Altyapı Projeler Md.Ulaş Sunar, İBB Mezarlıklar Md.Hikmet Yıldız,
Şişil Kent Hizmetleri A.Ş Md. Emre Noder, İkitelli Cemevi yk.bşk.Bekir Güler, Halkevleri Sarıyer ilçe başkanı Hasan Pulat, Halkalı Cemevi YK Üyeleri, SRT tv Esra Polat'a ve birlikte yürüdüğümüz her bir köy dernek başkan ve yöneticilerine katılım ve katkılarından dolayı sevgi ve saygılarımızı sunarız.
Not: Fotoğrafların bir kısmı Divriği Gazetesinden alınmıştır.

Divriği Kültür Derneği
49.Dönem Yönetim Kurulu adına
Genel Başkan Cafer Yıldız