ALMANYA KÜLTÜR TURU

Bu tur Divriği Kültür Derneği ve dostları için hazırlanmış olup, 11 Mayısta Almanya, Köln Kentinde yapılacak olan Divriğililer Dayanışma Gecesine de katılım sağlanacaktır.

Avantajlı uçak biletleri için lütfen acele edin.

DÖNEM: 09 – 12 Mayıs 2019
3 Gece 4 Gün

1.Gün 
Sabah Saat 07.30’da İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanında buluşuyor ve Pegasus Havayolları ile saat 09.30 da başlayacak olan yolculuğumuz sonrasında saat 11.20 de Münih Havalimanına varıyoruz. Havaalanında bizi karşılayan aracımız ile Kral 2. Ludwig için inşa edilmiş olan 19. Yüzyıldan kalma bir dağ kalesi görünümündeki Neuschwanstein şatosunu gezmek için Kara Ormanlara hareket edeceğiz. Şato gezimizin ardından Münih’e dönüp şehir turumuza başlıyoruz. Münih 1.4 milyon nüfusu ile Almanya’nın Berlin ve Hamburg’dan sonra 3. Büyük şehri; Avrupa birliğinin ise 12. Büyük şehridir. Münih’te şehrin en görkemli yapısı olan 1948 yılında gotik tarzda inşa edilmiş ve Hz Meryem’e adanmış Frauekirche katedralini gezeceğiz. Kiliseyi gezdikten sonra yanındaki Promenaddeplatz ( Tuz pazarı ) göreceğiz. Turumuzu şehrin kalbinde yer alan Marienplatz bölgesinde devam edecek. Burada belediye binası ve 1892 yılında inşa edilmiş gotik mimarinin en güzel örneklerinden olan Neusrathaus’u görüp otelimize yerleşiyoruz ve Münih şehrinin sokaklarını arşınlamaya devam edeceğiz.

2.Gün
Otelde alacağımız kahvaltının ardından Köln’e hareket ediyoruz. Yolumuzun üzerinde Frankfurt şehrini ziyaret edeceğiz. Frankfurt’ta Katedral, eski opera binası, Main Tower’ı görüp Panoramik Frankfurt şehir turumuzu da yaptıktan sonra Köln’e devam ediyoruz. Otele yerleşmemizin ardından dileyen misafirlerimiz Köln’ün gece hayatının tadını çıkarabilir.

3.Gün
Otelde alacağımız kahvaltının ardından Köln’ü gezmeye başlıyoruz. İlk durağımız 1248 yılında yapımına başlanmış ve inşası 632 sene sürmüş olan Köln Katedralidir. Gotik mimarinin en güzel örneklerinden olan kilise Unesco kültür miras listesinde de yer almaktadır. Daha sonra aşıklar köprüsü diyebileceğimiz Dom Köprüsüne geçeceğiz. Aşkınızı sonsuza kadar kilitlemeniz için yanınızda bir asma kilit ve anahtar getirmeyi unutmuyoruz. Charlie’nin çikolata fabrikası filmini izlediyseniz tamda ona benzer bir müzeye gidiyoruz ( Schokoladenmuseum ). Köln gezimizin ardında Divriği Kültür derneğinin yemeğine kadar şehri serbest geziyoruz. Serbest zamanın ardından dernek yemeğimize katılıyoruz.

4.Gün
Otelde alacağımız kahvaltının ardından Schnütgen müzesini gezmeye gideceğiz. Müze ortaçağ Hristiyan sanatına ait eserlerin sergilendiği; Köln’de en çok ziyaretçi alan müzedir. Daha sonra alışveriş ve serbest zamanımızı değerlendirip Havaalanına geçiyoruz. Pegasus havayollarının saat 13:35 uçuşu ile Köln’den İstanbul’a dönüşe geçiyoruz.

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER: 
• 3 Gece Konaklama
• Otellerde Alınan Sabah Kahvaltıları
• Karayolu Ulaşımları
• Rehberlik
• Seyahat Sigortası
• Alan ve Şehir Vergileri
• Programda Yazılı Tüm Turlar

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER: 
• Uçak Biletleri
• Müze ve Ören yeri giriş ücretleri
• Öğlen ve Akşam Yemekleri
• Kişisel Harcamalar
• Yolda Yapılan Harcamalar
• Yurtdışı Çıkış Harcı
• Vize Ücreti

ÜCRET: 550 Euro Tek kişi konaklama farkı 120 Euro

KAYIT ve DETAYLI BİLGİ: Düş Patikası Turizm 
e-mail: info@duspatikasi.com Tel: 0212 975 08 75

TAVSİYE EDİLEN UÇUŞ BİLGİSİ:
Gidiş İstanbul >> Münih 09 Mayıs 2019, Perşembe
Pegasus havayolları ile 09 Mayıs 2019 Perşembe / Sabiha Gökçen Havaalanından 09:30’da kalkış

Dönüş Köln >> İstanbul 12 Mayıs 2019, Pazar
Pegasus havayolları ile 12 Mayıs 2019 Pazar Köln Havaalanından saat 13:35’de kalkış

Talep edilmesi durumunda Düş Patikası uçak bileti alım işleminizi de gerçekleştirmektedir.