KÖRFEZ DİVRİĞİLİLER GRUBU DAYANIŞMA ETKİNLİĞİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Edremit Körfezinde yaşayan hemşehrilerimizin bir araya gelerek kurmuş oldukları Körfez Divriğililer Dayanışma Grubu, Zeytinli de 2. pilav günü etkinliğini "Mavi Deniz Temiz Körfez" teması ile gerçekleştirdi.

Grup Üyesi İsmail Çınar'ın sunumunu yaptığı etkinlikte Grup adına Mustafa Özkan'ın konuşmasının ardından, Körfez çevre platformundan temsilciler ve Divriği Kültür Derneği Başkanı Cafer Yıldız katılımcılara hitap ettiler. Yıldız konuşmasında; yeraltı-yerüstü kaynaklarımızın AKP iktidarı boyunca ranta açıldığını, doğanın talan edildiğini, Divriği de, Mursal da, Kaz Dağlarında aynı durumun yaşandığından bahsetti. Divriğililerin örgütlülüğünden ve yaşadıkları bölgedeki sorunlara müdahil olmasından mutluluk duyduğunu ifade ederek, Divriği'den ve Körfez'den yola çıkarak İstanbul seçimlerine katkı sunan hemşehrilerimize teşekkür etti.

Cumhuriyet Halk Partisi Sivas Milletvekili Ulaş Karasu, Balıkesir ve İzmir Milletvekilleri, DKD Yönetim Kurulu Üyesi Erol Kılıç, DKD Kadın Kurulu Başkanı Zümrüt Erdoğan da Pilav Gününe katıldılar. Yaklaşık 500 kişilik bir katılımla gerçekleşen etkinlik türküler, halaylar ve misafirlere pilav ikramı ile devam etti.