DİVRİĞİ CEMEVİ ve KÜLTÜR MERKEZİ AÇILDI

Divriği bugün tarihi günlerinden birini yaşadı. Yaklaşık 7 yıl önce yapımına başlanan fakat birçok sebepten dolayı bir süre inşaatı duran Cemevi ve Kültür Merkezi nihayet tamamlanarak hizmete açıldı. 
Açılışa, önceki dönem bakanlardan AKP milletvekili İsmet Yılmaz, CHP Sivas milletvekili Ulaş Karasu, CHP Ankara Milletvekili Servet Ünsal, CHP İzmir Milletvekili Sevda Erdan Kılıç, CHP önceki Dönem Milletvekili Ali Akyıldız, Divriği Belediye Başkanı Hakan Gök, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Arapgir Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu, Divriği Kaymakamı Muhammet Öztabak, Sivas Valisi Salih Ayhan, Sivas Valiligi İl Özel İdaresi Sekreteri Mehmet Nebi Kaya, Sarıyer Belediye Başkan Yardımcısı Nadir Günday, Sarıyer Belediye Başkan Yardımcısı Sevgi Atalay, Sarıyer Belediyesi Eski Başkan Yardımcısı İsmail Erdem, Maltepe Belediye Başkan Yardımcısı Yahya Han, Cem Vakfı Başkanı Erdoğan Döner, Divriğili Sanayici ve Adamları Derneği DİVSİAD Başkanı Niyazi Güneri, Mengücek Vakfı Başkan Yardımcısı Rıza Gürünlü, Kangal Dernekler Federasyonu Başkanı Hasan Aslan, Divriği Kültür Derneği Başkanı Cafer Yıldız, Köy Dernek Başkanları, köy muhtarları, mahalle muhtarları ve birçok kurumun ve derneğin temsilcileri katıldı.
Cemevi ve Kültür Merkezi Dernek Başkanı Hüseyin Yılmaz'ın konuşmasını müteakip Başkan Yardımcısı Ali Haydar Yalçın bir konuşma yaparak İnşaat süreci ile ilgili bilgilendirmeler yaptı. Emeği geçenlere teşekkür edildi. Daha sonra Divriği Kültür Derneği Başkanı Cafer Yıldız, Divriği Belediye Başkanı Hakan Gök, Divriği Kaymakamı Muhammet Öztabak, AKP Sivas milletvekili İsmet Yılmaz ve Sivas Valisi Salih Ayhan birer konuşma yaptılar. Konuşmalarda birlik beraberlik mesajları verildi konuşmaların sonrasında Cemevi inşaatına destek sunan kişi ve kurumlara plaketler takdim edildi daha sonra protokol misafirlerinin katılımı ile kurdele kesilerek resmi açılış yapılmış oldu ve sonrasında lokmalar ikram edildi. Etkinlik sahne alan sanatçıların verdiği konserle son buldu. 
Cemevi, her bir katı 350 metrekare olmak üzere toplam 5 kattan oluşmakta, içerisinde Cem Salonu yemekhane çok amaçlı salon, yemekhane, morg ve sosyal alanlar bulunmakta.
Divriği Kültür Derneği 49 Dönem Yönetim Kurulu olarak Cemevi inşaatının başından sonuna kadar emeği geçen katkı sunan tüm dostlarımıza teşekkür ediyoruz. Öncelikle Divriği Kültür Derneği'nde oluşturulan komitede görev alarak bağışı toplayan üyelerimize, köy derneklerimiz, iş insanlarımıza, belediyelerimize, inşaatın başından sonuna kadar büyük emek veren Başkan Hüseyin Yılmaz ve Başkan Yardımcısı Ali Haydar Yalçın abimize, Divriği Belediye Başkanı Hakan Gök'e teşekkür ederiz. Cemevi ve Kültür Merkezi'nin halkımıza faydalı hizmetler üretmesini dileriz.

Divriği Kültür Derneği 
49. Dönem Yönetim Kurulu